Recepta na braki kadrowe

Współczesny rynek pracy charakteryzuje się dużą otwartością. Tak, jak Polacy chętnie emigrują w celach zarobkowych, tak pracownicy zza wschodniej granicy: z Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi, chętnie przyjeżdżają do Polski. To dobra wiadomość dla pracodawców, którzy często mają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych osób na konkretne stanowiska. Firmy coraz chętniej zatrudniają pracowników zza wschodniej granicy. To osoby, które charakteryzuje duża motywacja do pracy, lojalność i dyspozycyjność. Warunki zatrudnienia i zarobki w Polsce są dla nich atrakcyjne, stąd chętnie korzystają z ofert polskich firm.

Brak wykwalifikowanej kadry to w polskich firmach coraz większy problem, szczególnie w okresie zwiększonej liczby zamówień. A pracownicy z Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi odnajdują się na polskim rynku pracy w coraz większej ilości branż.  Eksperci przewidują, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to pracownicy ze Wschodu będą prawdopodobnie jedną szansą na uzupełnienie braków kadrowych w polskich firmach.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy czy Białorusi wymaga jednak dobrej znajomości prawa, zorganizowania procesu rekrutacji i selekcji pracowników. Firma TML Professional oferuje swoje usługi w tym zakresie. Na życzenie klientów poszukamy pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i kompetencjach, zorganizujemy ich przyjazd, zakwaterowanie, przygotujemy odpowiednią dokumentację i załatwimy wszelkie formalności. Jesteśmy firmą z doświadczeniem budowanym przez lata, w nowoczesny i profesjonalny sposób patrzymy na współczesny rynek pracy. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.